Marek Zagórski – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Cyfryzacji otworzy ICT Live.

Marek Zagórski – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Cyfryzacji otworzy ICT Live.

Minister Marek Zagórski przyjął zaproszenie i weźmie udział w inauguracji ICT Live, 12 kwietnia o godz. 10.00 .

Ministerstwo Cyfryzacji jest gospodarzem regulacji i projektów mających kluczowe znaczenie dla cyfryzacji i telekomunikacji. Ważne z punktu widzenia gospodarki cyfrowej zmiany przepisów dotyczących ochrony danych osobowych (#RODO) , budowa sieci 5G czy Ogólnopolska Sieć Edukacyjna to tylko część inicjatyw i aktywności Ministerstwa Cyfryzacji.

Na www.gov.pl/cyfryzacja możemy przeczytać :

„Coraz więcej spraw na styku obywatel – administracja państwowa można dziś załatwić bez wychodzenia z domu. Czasem to tylko kilka kliknięć w internecie. W ten sposób możesz na przykład złożyć wniosek o wydanie dowodu osobistego lub zgłosić jego utratę, skorzystać z programu „Rodzina 500+”, założyć własną działalność gospodarczą, sprawdzić punkty karne lub przejrzeć historię kupowanego pojazdu. Takich e-usług mamy już ponad pół tysiąca. Ale to nie wszystko.
Przy tak szeroko rozwiniętej cyfryzacji szalenie ważne jest nasze bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni. To ogromny i jeden z ważniejszych obszarów działań Ministra Cyfryzacji, który prowadzony jest na terenie Polski, a także we współpracy międzynarodowej. Polska jest zresztą bardzo aktywnym partnerem w budowaniu w pełni rozwiniętego, jednolitego rynku cyfrowego, dzięki któremu chcemy stworzyć wspólny dla całej Europy rynek usług oferowanych online.
Bardzo ważne stają się w tym kontekście wszystkie działania Ministra Cyfryzacji, związane z ochroną danych osobowych, co jeszcze bardziej wzmocni bezpieczeństwo obywateli w sieci.
Dzięki działaniom Ministra Cyfryzacji administracja państwowa stała się też bardziej otwarta i transparentna dla obywateli. Program otwierania danych publicznych ma pomóc obywatelom i przedsiębiorcom w realizacji ich własnych celów.” (…)

Wśród naszych zacnych gości otwierających Targi i Kongres IT&Mobile – ICT Live 2018 będą także:
Marcin Cichy – Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Wojciech Kamieniecki – dyr NASK, Borys Stokalski – prezes PIIT, Włodzimierz Marciński – prezes PTI.

2018-03-30T08:30:16+00:00 30/03/2018|